Hardening systemów operacyjnych
Kraków 15-16.10.2009r.

Zgłoś udział
Kontakt:
042 680 82 24

Szkolenie omawiające wybrane, praktyczne aspekty hardeningu systemów operacyjnych - na przykładzie Linux, FreeBSD oraz Windows 2003 Server. W trakcie seminarium przedstawione zostaną również pewne wybrane elementy hardeningu usług.

Szkolenie przygotowane jest w oparciu o praktyczną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa aplikacji oraz realizacji testów penetracyjnych. Unikalnymi elementami charakteryzującymi nasze szkolenie są:

Przekazanie wiedzy opartej na praktycznych przykładach

Praktyczne przykłady testu penetracyjnego (odbywające się w czasie rzeczywistym realne ataki na każdą z przedstawianych podatności)

Mini case studies realnych przypadków audytu (lokalizacja każdej z omawianych podatności) - bez ujawniania informacji o spółkach, w których realizowany był audyt, ani jakichkolwiek informacji, które mogłyby pomóc w lokalizacji tychże firm

Formuła szkolenia

Szkolenie odbywa się w formule BYOL (bring your own laptop). Uczestnicy będą mieli dostęp do maszyn wirtualnych z zainstalowanym systemem FreeBSD - gdzie wykonywać będą określone ćwiczenia z zakresu hardeningu.

Dodatkowo, każdy uczestnik po szkoleniu otrzyma recenzję wykonanego przez siebie hardeningu wraz z ewentualnymi komentarzami.


Szczegółowy opis szkolenia

Regulamin szkolenia